купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
02202020Новини:

Справи, що потребують вирішення в судовому порядку

завантаження (3)

На сьогодні дуже часто виникають проблеми щодо підтвердження належності правовстановлюючих документів, встановлення факту родинних відносин, факту смерті особи ,та інших. У випадку якщо відсутні документи, які підтверджують факти чи інші дії, то вирішити такі проблеми можливо, шляхом звернення до суду, у порядку окремого провадження.

У порядку окремого провадження суд розглядає справи про встановлення факту:

 1. Родинних відносин.
 2. Перебування фіз. особи на утриманні.
 3. Каліцтво (для пенсій або допомоги по заг. держ соц. страхуванні).
 4. Реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу або усиновлення.
 5. Проживання чоловіка та жінки без шлюбу у сім’ї.
 6. Належності правовстановлюючих документів.
 7. Народження особи у певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження;
 8. Смерті особи, зокрема особи, яка пропала безвісти або у разі неможливості реєстрації органами державної влади факту смерті.

Також у порядку окремого провадження розглядають справи щодо встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб.

Наприклад: для отримання пенсії необхідно встановити, факт належності документу. Справа полягає у помилці у трудовій книжці по-батькові відповідно до паспортних даних особи при влаштуванні на роботу. :

Наприклад: для отримання права на спадщину необхідно встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що особи були сином і батьком. Справа полягала у тому, що у паспорті і інших документах спадкодавця одне прізвище, а у сина (спадкоємця) прізвище з помилкою в одну літеру.

Проте справи про встановлення факту належності особі паспорта, військового квитка, квитка про членство в об’єднанні громадян, а також свідоцтв, що їх видають органи державної реєстрації актів цивільного стану, судовому розгляду в окремому провадженні не підлягають.

Заява про встановлення факту, який має юридичне значення, згідно ч.І ст. 316 ЦПК України, подається до суду за місцем проживання фізичної особи.

Зміст заяви

Основні елементи, які повинна містити заява є:

 • З якою метою, та який факт особі необхідно встановити.

Наприклад отримання права на спадщину чи належності правовстановлюючих документів, у разі розбіжностей відомостей у документах.

 • Чому особа не може одержати/відновити документ, що посвідчує даний факт
 • Докази, що підтверджують даний факт (свідчення свідків та ін.).

До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Судовий збір

За загальним правилом, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставка за подання заяви до суду у справах окремого провадження справляється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається. Станом на 2018 рік це становить 352 гривень та 40 копійок.

Проте, щодо сплати судового збору встановлені винятки, визначені у законодавстві.

У разі задоволення позову Ви отримуєте рішення суду про встановлення факту, який має юридичне значення. На підставі вказаного рішення Ви зможете вирішити ситуацію, яка виникла у Вас.

Якщо Вам потрібні юридичні консультації чи послуги адвоката безоплатно, звертайтеся до Городенківського бюро безоплатної правової допомоги, де допоможуть Вам із вирішенням питань, дадуть поради для запобігання помилок і порушення Ваших прав. Звертайтеся за адресою: м. Городенка, вуя. Шевченка, 69.Тел. 2-11-15.

 

интернет магазин бытовой техники