купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
08102020Новини:

Довідка про роботу галузі освіти району у І-му півріччі 2020 року

    Протягом І-го півріччя 2020 року в районі вжито ряд конкретних заходів щодо забезпечення належного функціонування освітньої галузі. Зокрема, в умовах карантинних обмежень організовано дистанційне навчання учнів, проведено їх підсумкове оцінювання з врахуванням результатів різних видів робіт. Державна підсумкова атестація у 4-их та 9-их класах замінена на підсумкове оцінювання.
Проведена належна підготовча робота до зовнішнього незалежного оцінювання випускників закладів загальної середньої освіти. Станом на 12.06.20 р. у районі визначено один пункт проведення зовнішнього незалежного оцінювання – Городенківська ЗОШ І-ІІІ ст №1. Підвіз до цього та інших пунктів тестування буде здійснюватися транспортом відділу освіти райдержадміністрації. Всього 277 випускників закладів загальної середньої освіти району візьмуть участь у зовнішньому незалежному оцінюванні. Пункт тестування у Городенківській ЗОШ І-ІІІ ст №1 у повній мірі забезпечений засобами епідемічного захисту: безконтактними термометрами, медичними масками для учасників, інструкторів та медиків,
дезінфікуючими засобами для рук та обробки поверхонь.
Продовжена робота щодо впорядкування мережі закладів освіти району згідно з рекомендаціями районної комісії з метою приведення її у відповідність до наявного фінансового ресурсу, передбаченого у районному
бюджеті на 2020 рік.
Зокрема, оптимізовано мережу закладів дошкільної освіти, яка, в основному, відповідає потребам населення. Функціонує 20 закладів дошкільної освіти (місто – 2, село -18) та 18 – навчально-виховних комплексів. Всього система дошкільної освіти району охоплює 73 групи, в яких виховується і навчається 1393 дітей, що становить 83% від загальної кількості дитячого населення. Охоплення дітей 5-ти річного віку дошкільною освітою складає 100%. Ліквідовано черги, забезпечено навчання всіх без винятку дітей, батьки яких цього бажають, у закладах дошкільної освіти району.
Навчально-виховний процес здійснює 207 педагогів, які мають відповідну освіту.
Вартість харчування дітей- дошкільників з 01.01.2020 р. становить 50,00 грн на день (проти 25,00 грн. у минулому році), з них батьківська плата у міській та сільській місцевості становить 50% , відповідно 25,00 грн. на день.
Від плати за харчування звільнено дітей–сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, батьки яких мобілізовані в зону АТО/ООС. Розмір плати за харчування сім’ям, які мають трьох і більше дітей встановлено 50% батьківської плати. Відсоток виконання норм харчування дітей у дошкільних навчальних закладах становить 100% (проти 73% у минулому році).

   Вжито ряд заходів щодо зміцнення навчально-матеріальної бази закладів дошкільної освіти, зокрема за рахунок співфінансування зроблено капітальний ремонт актового залу Городенківського ДНЗ «Зірочка» (вартість робіт 80,0 тис.грн), за кошти обласного бюджету в цьому закладі облаштовано огорожу (100 тис.грн), проведено реконструкцію каналізаційної системи (70 тис.грн), закуплено обладнання для харчоблоку (75 тис.грн), за кошти районного та міського бюджетів відповідно зроблено ремонт фізкультурної та музичної зали (30,0 і 80,0 тис. грн.). Також закуплено меблі для Городенківського ДНЗ «Веселка» (кошти співфінансування – 40,0 тис.грн), Поточищенського ДНЗ (бюджет сільської ради -11 тис. грн.), зроблено частковий капітальний ремонт Котиківського ДНЗ (кошти сільської ради-150 тис.грн), ремонт каналізаційної системи у Олієво-Королівському ДНЗ (обласний бюджет-60 тис.грн), ремонт підлоги в Ясеневопільнівському ДНЗ (бюджет сільської ради- 18 тис.грн).
У І-му півріччі 2020 року у 37 закладах загальноосвітньої середньої освіти навчалося у 390 класах 5092 учні, зокрема у 1-4-их класах – 2066, у 5-9-их -2457, у 10-11-их – 569.
Забезпечено роботу вчителів – логопедів при Городенківській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Городенківській ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Серафинецькій ЗОШ І-ІІІ ст. та Далешівській ЗОШ І – III ст.
Одним із основних пріоритетів у роботі відділу освіти райдержадміністрації, педагогічних колективів в даний час залишається здійснення заходів щодо реалізації положень Закону України «Про освіту», створення Нової української школи .
Зокрема, перший клас у 2019-2020 н.р. закінчило 523 учні у 38 класах та 5 учнів за індивідуальною формою навчання (Росохацька ЗОШ І-ІІІ ст., Рашківський НВК І-ІІ ст.). Проведено підготовку тренерів, які допомагають вчителям працювати у нових умовах. Забезпечено підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, заступників директорів та директорів шкіл, які втілюють в життя нові навчальні та освітні програми відповідно до нового Державного стандарту початкової освіти . Підготовлено наступні категорії педагогів: вчителів початкової школи -84; вчителів іноземної мови у початковій школі -36; заступників директорів -36.
Придбано 571 комплект дидактичної гри «Six Briks». За рахунок спів- фінансування закуплено меблів, комп’ютерної техніки , дидактичних матеріалів на 2020-2021 н.р. для НУШ на суму 191,7 тис., обладнання харчоблоків – 54,0 тис грн. Меблів та килимів для НУШ придбано на суму 542, 5 тис.грн. Усі перші класи були забезпечені всім необхідним обладнанням, згідно вимог НУШ, а саме: підручниками та дидактичними матеріалами, персональними комп’ютерами (ноутбуками) та технікою для друкування, копіювання, сканування, ламінування.
У І-му півріччі 2020 року належна увага приділялася роботі з обдарованими дітьми, пошуку, підтримці й розвитку інтелектуального потенціалу обдарованої молоді. Впродовж січня-лютого 2020 року переможці ІІ етапу брали участь у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.
У ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяло участь 71 учень , здобули 33 призових місць – 3 – перших, 5 – других, 25 – третіх, з них 5 учнів здобули по 2-3 перемоги. Серед загальноосвітніх навчальних закладів району найкращу підготовку показали Городенківська гімназія імені А.Крушельницького, Городенківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Городенківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2.
Шестеро переможців ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін отримали право захищати честь району та області на ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.
Вжито ряд заходів щодо поліпшення умов навчання та праці учасників освітнього процесу. У всіх ЗЗСО зроблено ремонт харчоблоків, вони забезпечені необхідним обладнанням та інвентарем. Забезпечене пільгове харчування дітей І-ІY класів, а також дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, батьки яких були (є) в АТО/ООС. Гаряче харчування дітей здійснюють приватні підприємці.
Для організації підвозу до місця навчання залучені 8 транспортних одиниць, які придбані на виконання програми «Шкільний автобус» і зараз перебувають в належному технічному стані. Забезпечено стовідсоткове підвезення дітей та 60% вчителів. Для виробничих потреб відділу освіти та його структурних підрозділів виділено легковий автомобіль.
Наказом по відділу освіти РДА затверджено Положення про порядок використання шкільних автобусів та схеми маршрутів, по яких здійснюється перевезення. Всі автобуси пройшли технічний огляд, одержали страховий поліс, перед- та після- рейсовий медичний огляд проводиться медичними сестрами, які пройшли відповідні курси.
Відділом освіти, керівниками освітніх закладів постійно вживалися конкретні заходи щодо подальшої інформатизації та комп’ютеризації освітнього процесу. В закладах загальної середньої освіти нараховується 429 одиниць комп’ютерної техніки, яка безпосередньо використовується в освітньому процесі, в тому числі 74- у І-ІY класах та 355 – у Y-XІ класах.
Усі 20 закладів дошкільної освіти, що функціонують у районі, забезпечені комп’ютерами та 9 підключені до мережі Інтернет.
Забезпечується належне інформування про роботу відділу та освітньої галузі в цілому, активізувалась діяльність веб-сайту відділу. Проводиться постійне оприлюднення на веб-сайтах закладів освіти ( в тому числі і дошкільної освіти) кошторисів і фінансових звітів про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформації про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога.
Належна увага приділялася навчанню дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Згідно Положення функціонував інклюзивно-ресурсний центр за наступними основними напрямами роботи:
надання додаткової підтримки в корекційно-розвитковому процесі дітям з особливими освітніми потребами за місцем проживання, співпраця з освітніми закладами та надання методичної рекомендації щодо організації роботи з дітьми з ООП. Станом на 10.06.20 р. 35 дітей охоплені інклюзивним навчанням та 21 навчається за індивідуальною формою навчання, 87 дітей пройшли комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку. У закладах дошкільної та загальної освіти створені 29 інклюзивних класів . Курсову підготовку пройшли 4 педагоги, які безпосередньо займаються інклюзивним навчанням. Компонента інклюзивного навчання включена у підготовку всіх вчителів, які проходять курсову підготовку в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.
Під постійним контролем перебуває захист майнових прав дітей. На даний час всі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, що перебувають на обліку, забезпечені житлом, а також здійснюються всі заходи цієї категорії дітей у відповідності з діючим законодавством.
Діяльність психологічної служби району забезпечується практичними психологами та соціальними педагогами в кількості 56 чоловік (34 практичних психологи та 22 соціальних педагоги).
В загальному усі заклади освіти району забезпечені педагогічними та керівними кадрами з відповідною освітою. Курсова підготовка здійснюється десятьма формами, вперше для вихователів закладів дошкільної освіти району вона проводилася на базі районного методичного центру.
У непростих умовах запровадження жорсткої економії бюджетних коштів, використовувалися всі можливості для створення належних умов функціонування загальноосвітніх навчальних закладів та розвитку їхньої навчально-матеріальної бази. Протягом 6 місяців 2020 року здійснено ряд заходів, зокрема в рамках національної програми «Велике будівництво» проведено капітальний ремонт Городенківської ЗОШ І-ІІІ ст №2 (вартість робіт – 600 тис.грн). За рахунок коштів районного бюджету замінено теплотраси у Городенківській ЗОШ І-ІІІ ст №2 (42,8 тис. грн.), Поточищенській ЗОШ І-ІІІ ст (151,9 тис.грн). За кошти обласного бюджету закуплено меблі та відремонтовано актовий зал у Ясенівопільнівській ЗОШ І-ІІІ ст. ( 50,0 тис.грн), зроблено капітальний ремонт площадки у Вікнянському НВК І-ІІ ст. (30,0 тис.грн), встановлено спортивний майданчик у Слобідському НВК І-ІІ ст. ( 100,0 тис.грн). Також зроблено ремонт кабінету фізики у Топорівській ЗОШ І-ІІІ ст. (50,0 тис.грн), замінено вікна та двері у Торговицькому НВК І-ІІІ ст. (100,0 тис.грн), облаштовано фасад у Серафинецькій ЗОШ І-ІІІ ст (50,0 тис.грн) та Ясеневопільнівській ЗОШ І-ІІІ ст (50,0 тис.грн).
У всіх навчальних закладах забезпечено функціонування внутрішніх санвузлів, проведено внутрішній ремонт класних кімнат, коридорів, майстерень, спортивних залів тощо. На належному рівні, у штатному режимі проведено опалювальний сезон 2019-2020 років.
Забезпечувався відповідний рівень позакласної роботи та позашкільної освіти, у районному центрі творчості учнівської молоді організовано роботу 85 груп, до яких залучено 1077 дітей. Гуртки працювали за 5 напрямами:
– художньо-естетичний напрям – 41 група, 507 дітей;
– еколого-натуралістичний напрям – 22 групи, 286 дітей;
– науково-технічний напрям – 10 груп, 125 дитина;
– туристично-краєзнавчий напрям – 8 груп, 104 дітей;
– гуманітарний напрям – 4 групи, 55 дітей.
Педагоги та вихованці закладу взяли участь у 13 обласних заходах та
отримали 22 призових місця. Керівники гуртків та вихованці взяли участь у трьох Всеукраїнських заходах та отримали 4 призових місця. За обласним рейтингом район посів третє місце щодо розвитку музичного мистецтва серед учнівських творчих колективів.
Зміцнено навчально-матеріальну базу центру творчості учнівської молоді, поліпшено умови праці та навчання учасників освітнього процесу, за рахунок коштів державного бюджету облаштовано фасад (550 тис.грн), співфінансування – замінено теплотрасу (35,7 тис.грн).
Забезпечено виплату заробітної плати та відпускних педагогічним працівникам району з обов’язковим наданням матеріальної допомоги на оздоровлення, здійснювалося фінансування інших видатків, передбачених кошторисами установ та закладів освіти.

интернет магазин бытовой техники