купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
03222019Новини:

Городенківщина в роки Української революції 1917-1921 років

01917_Kaiser_Karl_I._beim_Besuch_von_Stanislau_unmittelbar_nach_der_erfolgreichen_Gegenoffensive_in_Galizien_am_29.7.1917,

Сьогодні ми вкотре підіймаємо завісу, яка закривала одну із сторінок українського народу. Були і поразки, були і перемоги. Останки молодих патріотів України розкидані по всьому світу. Але смерть за свою землю не є даремною. І нині ми завдячуємо всім героям за їхню відвагу і низько схиляємо голови перед їх могилами.

Згадаємо сьогодні наших земляків, які примножували ряди Січових Стрільців і мужньо боролися за волю України. Це сотник із села Стрільче Іван Чайка, котрий 3 листопада 1918 р. зі своєю чотою без кровопролиття перебрали владу в Городенці. Військовим комендантом спочатку був Іван Чайка, а пізніше він передав справи Івану Горбачевському, помічником коменданта був чотар Семен Коломийчук. Очолював харчову управу Іван Велигорський, комендантом жандармерії призначений поручник Лісковацький, повітовим лікарем –  д-р Степан Істерович. Староство повіту перебрав д-р Теофіл Окуневський, маршалком повіту був о. Іван Пісецький.

Серед провідних діячів Городенківської землі і чотар українських Січових Стрільців сотник Петро Васкул, котрий брав участь у Листопадовому зриві в Коломиї, генерал хорунжий УГА Гнат Стефанів з Топорівців, хорунжий Данило  Грималюк та стрілець Петро Петруняк, котрі діяли під час Листопадових днів у Тишківцях, Обертині, Чернелиці, начальник штабу Карпатської Січі з с. Поточище Михайло Колодзінський, сотник з с. Чернятин Дмитро Боднарчук, мужня жінка із с. Стрільче стрілець Катерина Чайка – Філіповська… а ще імен та імен. А за кожним з них золоті сторінки нашої історії, нашої боротьби.

3 січня 1919р. на першій сесії УНР Левко Бачинський був обраний заступником президента Ради Євгена Петрушевича. На цій же сесії було ухвалено закон про злуку двох частин України в єдину державу при збереженні автономії ЗУНР. Делегація від ЗУНР у складі 65 осіб на чолі з Левом Бачинським приїхала до Києва 21 січня 1919р. На 22 січня було призначено врочисту подію – проголошення Злуки. Це був найбільший тріумф у житті нашого земляка, який на Софіївській площі в своїй промові звертався до всього українського народу, виражаючи його споконвічну мрію жити в одній державі.

интернет магазин бытовой техники