купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
07112020Новини:

На Городенківщині у родинному селі Шухевичів відбувся «Форум українських родин»

 Вчора, 29 червня у родинному селі Шухевичів вперше стартував «Форум українських родин».

На початку дійства правлячий єпископ Коломийської єпархії  УГКЦ Василь Івасюк поблагословив цей вкрай необхідний захід зазначивши, що життя  родини Шухевичів є прикладом для сучасних родин, як потрібно будувати Україну.

Начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак  представив присутнім поважних гостей свята,  а саме, представників родин Шухевичів, Бандер, Грушевських, Трильовських,  Івасюків, Стефаників, Романюків, Скориків, Цісиків, Бачинських, Гуриків, Сухомлинських, Книшуків, Окуневських  та інших.

З вітальним словом до українських  родин звернулася  в. о. голови облдержадміністрації Марія Савка.

“Маю честь вас усіх вітати на землі, яка тісно пов’язана з національно-визвольною боротьбою. Саме у Тишківцях зібралися представники родин, які  доклалися до того, щоб Україна стала вільною і незалежною.  Завдяки таким родинам про Україну знають у світі. Символічно  що, у родинній колисці Шухевичів  відбувається перший форум українських родин. Роман Шухевич, як ніхто інший, розумів, що за власну державу треба боротися і якщо потрібно – силою зброї”, – сказала Марія Савка.

Форум “Ми –українці” ініціював  народний депутат України Анатолій Матвієнко. Село Тишківці було обране невипадково, бо тут свого часу мешкала священича родина командарма УПА Романа Шухевича. Сюди навідувалося багато відомих політиків, митців, науковців, духовенство. Шухевичі вели просвітницьку роботу в краї, чим залишили помітний слід і добру згадку про себе.

Сільський голова  Іван Пронич зауважив, що такий форум проводять у  Тишківцях  вперше і додав, що приємно бачити багато відомих родин.

За сприянням народних депутатів зроблено заходи із  благоустрою, оновлено пам’ятні місця, адже тут є могили представників роду Шухевичів.

Своїми думками щодо форуму поділився син Романа Шухевича Юрій Шухевич.

«Сьогодні ми мусимо зберегти здобутки наших предків, а також повинні продовжувати виховувати  молодь у дусі патріотизму”.

Голова районної державної адміністрації Ярослав Левкун подякував народному депутату України Анатолію Матвієнку, депутату обласної ради Андрію Левковичу, начальнику управління культури, національностей та релігій ОДА Володимиру Федораку, районній та сільській радам, керівнику СВК ім.Т.Шевченка Роману Немішу, за підготовку, безпосередню участь у форумі українських родин та вручив Юрію Шухевичу золоту медаль ім.Лева Бачинського до 100-річчя створеня Західно-Української народної Республіки.

Далі у рамках форуму відбулася наукова конференція, на якій  виступили професор Прикарпатського національного університету Ганна Карась, професор Віолетта Дутчак та доцент Жанна Зваричук.

Завершилося свято концертом відомих родинних колективів і молодіжною забавою. Народний артист України Василь Зінкевич подякував подружжю Ольги та Анатолія Матвієнків за таку важливу справу.

интернет магазин бытовой техники