купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
05202019Новини:

Набули чинності зміни до Правил реєстрації актів цивільного стану з іноземцями

Вступ до шлюбу – важлива подія в житті кожної людини. Все більшого поширення останнім часом отримують шлюби між громадянами різних держав.

Де краще реєструвати шлюб – в Україні чи за кордоном?

Наша однозначна рекомендація – у Ваших інтересах реєструвати шлюб в Україні. Це вкрай бажано, щоб уникнути потенційних проблем, які можуть виникнути в майбутньому.

Як реєструють шлюб з іноземцем? Законодавство України по-своєму регулює ці питання – звісно, з додержанням вимог міжнародного права.

Так, відповідно до ст. 2 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, іноземці та особи без громадянства мають ті ж права і свободи, що і громадяни України, якщо інше не передбачено Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами України. Однак, сама процедура реєстрації шлюбу з іноземним громадянином досить не проста. Щоб укласти шлюб, наречений і наречена повинні подати до органів реєстрації актів цивільного стану (в РАЦС) заяву про намір вступити в шлюб. Громадянин України повинен пред’явити лише свій український паспорт, а от від іноземного нареченого потрібно значно більше документів. Перелік цих документів індивідуальний і залежить від країни, громадянином якої є іноземець.

Для укладення шлюбу в Україні іноземному громадянину необхідні: паспорт (оригінал і нотаріально завірений переклад) та документ, що підтверджує розірвання попереднього шлюбу (якщо такий є).

Для громадян, які раніше перебували в шлюбі необхідно подати один з перерахованих документів: рішення суду про розірвання шлюбу або свідоцтво про розірвання шлюбу/смерть другого з подружжя чи інші документи про підтвердження припинення попереднього шлюбу, які передбачені законодавством іноземної держави. Слід підкреслити, що всі іноземні документи мають бути складені іноземною мовою і завірені апостилем чи мати консульську легалізацію в тій країні, в якій вони були видані, а в Україні слід виконати переклад документів українською мовою і завірити їх нотаріально.

До вищезазначених документів також подається документ, який підтверджує сплату оподаткування за проведення реєстраційних дій відповідною інстанцією. Для того, щоб закріпити свої відносини, парі необхідно буде сплатити певну суму в державну казну. На сьогодні розмір такого мита не змінився та становить 0,05 від неоподаткованого мінімуму доходів громадян (85 коп.).

Прийнявши заяву про реєстрацію шлюбу, РАЦС ознайомлює наречених з умовами і порядком реєстрації шлюбу, їхніми правами та обов’язками як майбутніх подружжя і батьків.

Безпосередньо шлюб реєструється у відділах державної реєстрації актів цивільного стану через один місяць з дня подання заяви нареченими, які бажають укласти шлюб.

Проте існують випадки, передбачені законом, коли шлюб можливо зареєструвати у день подання заяви, а саме – у разі вагітності нареченої, народження нею дитини.

Варто зазначити, що з початку 2017 року, набули чинності зміни до Правил реєстрації актів цивільного стану, за якими відділом РАЦС, до якого подана заява про реєстрацію проводиться перевірка законності перебування іноземного громадянина на території України.

Серед переліку осіб, які згідно законодавства України можуть перебувати на території України на законних підставах, є в тому числі іноземці, які прибули в Україну з метою возз’єднання сім’ї з особами, які є громадянами України, або під час перебування в Україні уклали шлюб з громадянами України та отримали посвідку на тимчасове проживання.

Відповідно до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, законними підставами перебування на території України для іноземців є паспорт або посвідка на постійне або тимчасове проживання в Україні.

Якщо Вам потрібна  правова допомога безоплатно, звертайтеся за адресою: м.Городенка, вул. Т. Шевченка, 69. Тел.: 2-11-15, моб. тел.: +380689063050, де працівники Бюро нададуть фахову правову консультацію.

интернет магазин бытовой техники