купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
05262020Новини:

Небезпечна вітрянка: що потрібно знати про хворобу і як вберегтись

завантаження

Вітряна віспа — типова дитяча інфекція. Новонароджені перших 2-х місяців життя мають пасивний материнський імунітет, пізніше вони стають сприйнятливими. Тому максимальне число захворілих припадає на вікову групу 2-4 років. Дошкільнята становлять близько 80% захворілих. У старших вікових групах через формування імунного прошарку захворюваність значно зменшується.

З початку 2019 року по Городенківському  району на вітряну віспу захворіло 20  осіб ( на 100тис.населення 37,9 ), проти  випадків 50 (на 100 тис. населення 94,8 ) за аналогічний період 2018 р. Із них дітей до 17 років в 2019р. зареєстровано 18  випадків( на 100 тис. дитячого населення 190,7 ).

Для вітряної віспи характерна осінньо-зимова сезонність, що пояснюється тіснішим контактуванням дітей при відвідуванні дитячих навчальних закладів.Трапляються спалахи вітряної віспи, зокрема у дитячих дошкільних закладах і лікарнях. Після перенесеної інфекції залишається тривалий імунітет. Повторні захворювання вітряною віспою трапляються рідко.

Джерелом інфекції при вітряній віспі є хворий, який стає небезпечним для оточуючих з кінця інкубаційного періоду (за 6-7 годин до появи висипу) і аж до 5-ої доби з моменту появи останніх елементів висипу. Особливо небезпечними джерелами інфекції є хворі із наявністю везикул на слизових ротової порожнини, тому що в них швидко лопаються пухирці і виділяються великі дози вірусу з слиною.

Механізм передачі збудника при вітряній віспі — повітряно-крапельний. Незважаючи на слабку стійкість вірусів у довкіллі, доведено можливість їх поширення з повітря за межі кімнати, де перебуває хворий, через відчинені двері, систему вентиляції тощо. Таким чином зараження може поширюватись на весь будинок. Не виключена можливість вертикальної передачі збудників вітряної віспи від матері до плоду, що може спричинити вади розвитку, але це трапляється дуже рідко.

Це нестійкий поза організмом людини вірус, його швидко інактивують дезінфекційні засоби, швидко гине при висиханні та температурі понад 60°С, але добре зберігається при низькій температурі. Поза організмом, на відкритому повітрі вірус гине приблизно за 10 хвилин.Найважливішим профілактичним заходом є недопущення контакту з хворими на вітряну віспу та спрямовані на нейтралізацію джерела збудника в осередку:

  • ізоляція хворих (вдома або за показаннями у стаціонарі);
  • ізоляція припиняється лише через 9 днів від початку захворювання (після відпадання кірок або через 5 діб з моменту появи останнього елементу висипу);
  • часте провітрювання і вологе прибирання приміщення, де перебувають хворі.
  • припинення проведення масових заходів(виступи, конкурси, збори тощо)  протягом 21 дняв  дитячих навчальних  та  загально освітніх закладах.

Лікуванням  вітрянки займаються педіатри і інфекціоністи. Саме ці лікарі  грамотно проконсультують кожного пацієнта.

 

 

 

 

 

 

интернет магазин бытовой техники