купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
02252021Новини:

Обговорено роботу медичної галузі Прикарпаття за минулий рік та перспективи на 2019 рік

6 березня під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Віталія Федоріва та директора департаменту охорони здоров’я ОДА Миколи Стовбана і за участю головних лікарів центральних районних та міських лікарень, керівників обласних закладів охорони здоров’я, лікувальних закладів міста Івано-Франківська, а також центрів первинної медико-санітарної допомоги відбулося засідання колегії цього структурного підрозділу.

Зокрема, присутні заслухали підсумки галузі охорони здоров’я області за 2018 рік та перспективні завдання на 2019 рік. Також йшлося про актуальні питання медичної реформи, де було представлено рейтинг лікувальних закладів Прикарпаття та результати реформи первинної ланки за минулий рік.

За словами Миколи Стовбана, для медичної галузі області 2018 рік пройшов успішно. «Ми вдало пройшли реформування первинної ланки. Зокрема, на території Франківщини, згідно ініціативи президента, заплановано будівництво 26 нових амбулаторій. Всі заклади, які надають первинну медичну допомогу, а це комунальні некомерційні підприємства центри ПМСД, перетворені в КНП, в них увійшли амбулаторії та ФАПи, підписали договір з Національною службою здоров’я України і напряму отримують кошти, відповідно і заробітну плату, яка в рази зросла. Крім того, люди не чекають в чергах, є поняття електронного запису», – зазначає керівник обласної медицини.

Серед позитивних моментів директор департаменту називає закупівлю автомобілів, які пришвидшують прибуття лікаря до пацієнта в тих закладах, які стали КНП і обслуговують населення відповідного району.

Що стосується викликів у 2019 році, то головний медик області говорить про обов’язкове перетворення медичних закладів вторинного рівня, а саме центральні районні, районні та міські лікарні, в комунальні неприбуткові підприємства, які мають вступити в реформу 1 липня поточного року. Це стосується і лікувальних закладів третинки. Їх нараховується 42. Значна частина серед яких підпадає для перетворення на 2020 рік, щоб комплексно завершити реформування галузі не тільки області, а й країни зокрема.

Також серед першочергових завдань він називає завершення підписання укладених і переукладених декларацій лікарями первинної ланки з населенням та забезпечення успішного функціонування закладів і структур, що надають первинну медичну допомогу в нових умовах фінансування, створення обласного центру громадського здоров’я, а також забезпечення ефективної роботи центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з введенням в дію повноцінної центральної диспетчерської і тренінгового центру та дооснащеності ОЦЕМД та МК реанімобілями та обладнанням.

Микола Стовбан повідомив, що з 1 квітня Національна служба здоров’я України фінансуватиме програму «Доступні ліки». Таким чином, вже з 1 квітня всі заклади охорони здоров’я мають бути готові до виписки електронного рецепта, електронного документообігу і, звичайно, до електронних карток пацієнта.

Співдоповідачами з профільних питань виступили заступники директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Чемний та Ірина Кобельська.

интернет магазин бытовой техники