купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
02252021Новини:

Педикульоз та його профілактика

Педикульоз -це паразитарне захворювання шкіри та волосся . На людині може паразитувати  головна воша, платяна воша та лобкова воша. Живиться воша кров’ю,при  своєму  розвитку  проходять  3  стадії: яйце-гнида, личинка  і статевозріла воша.  Яйце має довгасту форму (1.0-1.5 мм довжини),  жовтувато-білого кольору,  міцно склеєна  з волоссям. Личинка сірувато-коричневого   кольору,   пересувається    за допомогою 3   пар   лапок,  а  кігтиками,  що  дозволяє  їм  міцно триматися на волоссі або тканині, в т.ч. синтетичній.  Дорослі воші    сірувато-коричневого    забарвлення,    після кровосмоктання темніші,  самиці більші за самців,пересуваються за допомогою 3 пар лапок з кігтиками. В навколишньому середовищі головна воша живе 24 години, платяна 7-10 діб. Найчастіша локалізація  – скроні, потилична та інші ділянки голови.

Розповсюджуються паразити, переповзаючи з однієї людини на іншу під час безпосереднього контакту, а також при користуванні спільними речами . Заразитися педикульозом можна в школі, дитячому садку, таборі, лазні, басейні, поїзді, перукарні, і в тих місцях де велике скупчення людей тощо. Найбільша ураженість педикульозом відмічається серед дитячих та підліткових колективах.

Воші(головна, платяна) небезпечні тим, що являються перенощиками тифу, волинської гарячки та зворотного тифу. Характеризуються гарячкою, висипом, ураженням нервової системи, та органів кровообігу .

На щастя в Україні протягом останніх років реєструються лише поодинокі випадки хвороби .

Активна позиція кожної людини, особливо батьків, прищеплення дітям гігієнічних навичок в сім’ї. Це щотижневе миття голови та тіла гарячою водою з використанням миючих засобів. Це щотижнева зміна постільної білизни, регулярна зміна натільної та її прання. Також повна заборона використання чужої білизни, одягу, гребінців.

В осередку педикульозу проводиться  обробка всіх текстильних виробів, якими користувалася заражена людина – подушки, матраци, головні убори, одяг. Білизну та одяг, на яких виявили вошей, кип’ятять в 2% розчині кальцинованої соди протягом 15хв., а потім просушують з обох сторін. В організаційних колективах варто проводити профілактичні огляди. Якщо ви вирішили відвідати перукарню, спочатку придивіться чи обробляють тут інструменти. Заразитися вошивістю можна через неочищений гребінець або рушник, яким до цього користувалася людина з вошами. Якщо ви придбали річ, яка вже була у використанні, перед тим, як надягнути  то виперіть та прогладьте праскою. Педикульоз легше попередити чим боротися з ним.

 

интернет магазин бытовой техники