купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
08132020Новини:

Пенсійним фондом запроваджено СМС-інформування громадян

Поліпшення якості обслуговування громадян – одне з ключових завдань органів Пенсійного фонду України, для виконання якого створюють нові сервіси та можливості для наших громадян.

Так, з травня 2018 року  вже запроваджено СМС-інформування, яке включає в себе набір стандартних повідомлень щодо призначення, перерахунку, припинення або поновлення виплати пенсії, а також про накопичений страховий стаж та відповідно сплату страхових внесків роботодавцями. Сервіс орієнтований як на пенсіонерів, так і на громадян, які не досягли пенсійного віку.

Варто зазначити, що сервіс є обсолютно безкоштовним і може бути корисним кожному. По-перше, громадяни будуть оперативно проінформовані про всі зміни, які відбуваються в пенсійній справі, по-друге, що є не менш важливо, для кожного працюючого це інструмент контролю за своїм роботодавцем. Адже щомісяця застрахована особа буде отримувати повідомлення про зарахований страховий стаж, який необхідний при призначення пенсії. Відсутність повідомлення про нарахований страховий стаж є приводом для звернення до свого роботодавця для з’ясування причин.

Головне в цьому процесі — це оперативність, адже з плином часу питання, які можна вирішити зараз, не завжди вдається врегулювати в майбутньому, коли роботодавець, наприклад, вже ліквідований, а підтверджуючі документи відсутні.

Для отримання СМС від Пенсійного фонду необхідно надати згоду одним з доступних способів:

  • або через веб-портал електронних послуг ПФУ з допомогою електронного цифрового підпису, де в особистому кабінеті заповнюється відповідні поля;
  • або через особисте звернення до сервісних центрів органів Пенсійного фонду та заповнення заяви встановленого зразку.

Про правила користування Веб-порталом електронних послуг та порядок реєстрації на ньому Ви можете дізнатись безпосередньо на Веб-порталі або в будь-якому територіальному органі Пенсійного фонду України.

Запрошуємо Вас стати користувачем Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України – http://portal.pfu.gov.ua

Шановні громадяни, Тлумацьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області запрошує всіх бажаючих приєднатися до нового сервісу та оцінити його переваги!

Для отримання детальніших консультацій звертатися до Тлумацького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області за адресою: м. Городенка, вул. І. Богуна, 10, каб. 206 або за тел. 2-25-60

         Якщо дані подали на неправильний код? Як виправити їх?

В процесі подання звітності до Пенсійного фонду досить часто трапляються випадки, коли дані заробітку\доходу по людині подають  на  невірний код. Кожен найманий працівник має ідентифікаційний код, і на цей код подаються дані по його заробітку за місяць ( в системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду офіційно цей код називається “код облікової картки застрахованої особи” це все той же ідентифікаційний код ).

І бувають випадки, коли подаються дані на невірний  ідентифікаційний код.

На то може бути декілька причин:

  • працівник сам приніс свій неправильний код;
  • при наборі у програмі звітності було випадково допущено помилку;
  • інколи трапляється, що у людини два коди, причому обидва їй присвоїла податкова;
  • якщо звіт написано нерозбірливо – при наборі звітності працівники Пенсійного фонду легко можуть переплутати цифри, скажімо цифру 8 і 3;
  • зрідка буває, що при імпорті даних втрачаються цифри.

Отже, по якісь з цих причин у звітність потрапляє неправильний ідентифікаційний код працівника, і дані про заробіток попадають не на його код.

        Чим це загрожує?

Дані про заробіток працівника йдуть не на його код, і, відповідно, у людини просто пропадає заробіток, пропадає страховий стаж. А оскільки відповідальність за подання даних несе роботодавець, то, по-перше , це можуть бути і штрафи, а по-друге – у випадку якихось конфліктів ваш працівник може подати на вас до суду.

Що ж тоді роблять у цих випадках?

В таких випадках потрібно з’ясувати коректний, правильний код людини. А потім треба перевести ці дані з неправильного коду на коректний код. Це виглядає так – ми подаємо скасовуючи дані на неправильний код і одночасно подаємо такі ж самі дані з типом “початкова” на коректний, правильний код.

Ця операція нібито просто, але в ній є багато різних нюансів. І причому ще треба врахувати, що є три різних періоди подання звітності у Пенсійний фонд:

  • період з 1998 по 2009 рік, коли діяла система річної персоніфікації;
  • система щомісячної персоніфікації у 2010 році;
  • система єдиного соціального внеску – з 2011 року.

На кожен з цих періодів діють свої правила коригування і скасування даних. Мало того, на кожен з цих трьох періодів потрібні різні бланки.

Для того, щоб уникнути таких ситуацій і вчасно змогти виправити помилку Пенсійним фондом України доопрацьовано програмне забезпечення, яке дає можливість страхувальникам засобами Веб-порталу Пенсійного фонду України в розділі «Кабінет страхувальника» отримувати з реєстру застрахованих осіб (далі-РЗО) інформацію на осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах в електронному вигляді. Зокрема, доступною є можливість формування  на застраховану особу (із заповненням всіх необхідних  полів) довідок за формою ОК-7 та довідки про трудовий та страховий стаж особи.

Для отримання  доступу до інформації з РЗО,  страхувальнику необхідно    здійснити вхід на Веб-портал за допомогою ЕЦП (печатки юридичної особи),  використовуючи пункти меню Веб-порталу –Вхід-За токеном (ЕЦП), ввівши всі необхідні реквізити.

Про правила користування Веб-порталом електронних послуг та порядок реєстрації на ньому Ви можете дізнатись безпосередньо на Веб-порталі або в будь-якому територіальному органі Пенсійного фонду України.

Запрошуємо Вас стати користувачем Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України – http://portal.pfu.gov.ua

Для отримання детальніших консультацій звертатися до Тлумацького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області за адресою: м. Городенка, вул. І. Богуна, 10, каб. 206 або за тел. 22506 

 

 

интернет магазин бытовой техники