купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
09212020Новини:

Порядок приватизації земельної ділянки

Доволі часто громадяни  звертаються до відділу «Городенківське бюро правової допомоги» Коломийського МЦ з надання БВПД  з питанням приватизації земельної ділянки.

Законодавство України дає громадянам країни право на отримання землі в особисте користування безкоштовно. Земельний кодекс в ст. 121 містить вказівки про те, на яких підставах і в яких розмірах громадянин може узаконити приватне володіння земельною ділянкою без оплати мита. Норми такі:

 1. Для побудови та господарського забезпечення приватного будинку – до 25 соток в сільській місцевості, до 15 соток в селищах і до 10 соток в межах міста.
 2. Для побудови дачі – до 10 соток.
 3. З метою садівництва – до 12 соток.
 4. Для будівлі гаража – до 1 сотки.
 5. Для облаштування особистого господарства – до 2 га.
 6. Для організації фермерського господарства – розмір ділянки відповідає розміру паю, визначеного для учасників сільськогосподарських підприємств, що знаходяться на території тієї ж адміністративної одиниці (міста, села, селища), що і фермерське господарство, або розміру середнього паю по даному району.

Всі повнолітні громадяни України мають право одноразової безкоштовної приватизації для кожного з цільових варіантів використання землі.

Порядок приватизації земельної ділянки спочатку залежить від того, чи користується громадянин даною ділянкою чи ні. Варіантів використання ділянки при відсутності правовстановлюючих документів на землю може бути кілька:

 • громадянин володіє приватним будинком, розташованим на землі, виділеній йому під забудову до 1991 р.;
 • заявник є учасником дачного кооперативу, який виділив дану земельну ділянку;
 • громадянин фактично користується ділянкою в господарських цілях, але юридично прав власності на нього не має. В цьому випадку мінімальний термін фактичного користування, при якому заявник може перевести землю у приватну власність, становить 15 років.

Порядок оформлення земельної ділянки починається з подачі заяви на приватизацію землі в сільську чи селищну раду або місцеву держадміністрацію, в залежності від територіального розташування ділянки.

Для того, щоб оформити земельну ділянку, що знаходиться за межами населеного пункту, необхідно звернутися в одну з організацій:

 • Головне обласне управління Держслужби України з питань геодезії, картографії та кадастру – отримання ділянки з метою садівництва та ведення особистого селянського господарства;
 • районна держадміністрація – у всіх інших випадках.

Крім заяви подається викопіювання земельної ділянки, паспорт і ІПН заявника.

Другий етап оформлення – прийняття рішення в держорганах про передачу ділянки в приватну власність, що займає близько 1 місяця.

Третій етап – виготовлення техдокументації на землю і видача акту про приватизацію.

 

На першому етапі оформлення приватизації до заяви, поданої до органів місцевого самоврядування, необхідно додати:

 • копію паспорта та ІПН заявника;
 • копію правовстановлюючого документа на розташовану на ділянці нерухомість, якщо приватизується земля під приватним будинком;
 • документи, що підтверджують участь в дачному кооперативі і видачі ділянки з певним номером;
 • документ про користування ділянкою, виданий територіальним органом самоврядування;
 • акт про погодження меж ділянки землі.

Перед тим, як приватизувати земельну ділянку, не маючи на неї правовстановлюючих документів,  потрібно довести факт користування землею протягом 15 років (набувальною давністю). Доказом можуть служити свідчення сусідів, але частіше в таких випадках організується судовий розгляд.

В ході приватизації заявнику знадобиться оплатити послуги організацій, що займаються проведенням землевпорядних робіт в даному районі.

На етапі розробки і затвердження проекту землеустрою організації можуть запитувати додаткові документи від заявника. Після оформлення проекту необхідно подати заяву в Реєстраційну службу або через державного кадастрового реєстратора. Через 14 днів видається Свідоцтво про право власності на земельну ділянку.

Отримати правову консультацію на період карантину можна :
– за безкоштовним номером системи надання правової допомоги
0 800-213-103;
– написати на електронну пошту відділу «Городенківське бюро правової
допомоги horodenkivske@legalaid.if.ua;
– скористатися правничою Вікіпедією WikiLegalAid
https://wiki.legalaid.gov.ua;
-за стаціонарним телефоном відділу «Городенківське бюро правової
допомоги
(03430)2-11-15.

 

 

интернет магазин бытовой техники