купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
06192019Новини:

Профілактика лептоспірозу

завантаження (1)

Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання людей і тварин, супроводжується хвилеподібною гарячкою ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем.

Спостерігається сезонність епідемічних спалахів лептоспірозу у літньо-осінній час. Протягом 2018 року у Городенківському районі зареєстровано 2 випадки захворювання на лептоспіроз.

Резервуаром збудника лептоспірозу є дикі гризуни (щури, миші), свійські (свині, велика рогата худоба, собаки) і промислові (лисиці, песці) тварини, які виділяють лептоспіри у довкілля з сечею.

Хвора людина не становить небезпеки щодо зараження інших людей.

Зараження відбувається під час вживання забрудненої води і харчів, купання, риболовлі, догляду за хворими тваринами, укусу гризуном.

До групи ризику належать тваринники, працівники м’ясокомбінатів, робітники очисних споруд і каналізації, мисливці, рибалки, шахтарі.

Сприйнятливість захворювання висока, але частіше хворіють чоловіки – підлітки й дорослі. Природні осередки формуються дикими дрібними гризунами в заболоченій місцевості, приозерних заростях, заплавах річок.

При встановленні діагнозу лептоспірозу обов’язкове лікування проводять в умовах інфекційного стаціонару.

Профілактичні заходи:

  1. Захист водоймищ від забруднення стоками з тваринницьких господарств.
  2. Знищення пацюків, мишей в індивідуальних та колективних господарствах.
  3. Захист харчових продуктів і води від забруднення виділеннями гризунів.
  4. На роботі, у місцях заселення гризунами, користуватися спецодягом, взуттям, рукавицями. Після роботи мити руки милом.
  5. На польових роботах , рибній ловлі ,необхідно дотримуватись правил особистої гігієни.

 

Пам’ятайте!

Знищення гризунів (дератизація), своєчасне виявлення хворих домашніх тварин, суворе дотримання ветеринарно-санітарних норм, охорона водоймищ, суворе дотримання індивідуальної профілактики в осіб певних професій (тваринники, ветеринарні працівники та ін.), захист води та харчових продуктів від гризунів захистить Вас від лептоспірозу.

 

интернет магазин бытовой техники