купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
09292020Новини:

ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

bezoplatna-dopomoga-100x100-1

Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

 Спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству

Особа, яка постраждала від домашнього насильства має право отримати допомогу та захист від суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству (підрозділи органів Національної поліції України, центри з надання безоплатної правової допомоги, служби у справах дітей та інші), наприклад отримати інформацію про свої права та як їх реалізувати, медичну, соціальну та психологічну допомогу, юридичний захист.

Крім того, законодавством передбачено спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству, зокрема:

  1. терміновий заборонний припис стосовно кривдника;
  2. обмежувальний припис стосовно кривдника.

 Терміновий заборонний припис стосовно кривдника

Терміновий заборонний припис виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства,  недопущення його продовження чи повторного вчинення і може полягати в:

1) зобов’язанні залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи (крім випадків, коли кривдником є особа віком до 18 років);

2) забороні на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;

3) забороні в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою (крім випадків, коли кривдником є особа віком до 18 років).

Як отримати терміновий заборонний припис?

Терміновий заборонний припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України за результатами оцінки ризиків строком до 10 діб.

 Обмежувальний припис стосовно кривдника

Обмежувальний припис – захід тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов’язків, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи і полягає в:

1) забороні перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою (крім випадків, коли кривдником є особа віком до 18 років);

2) усуненні перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;

3) обмеженні спілкування з постраждалою дитиною;

4) забороні наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;

5) забороні особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;

6) заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

Як отримати обмежувальний припис?

До кого звернутися?

Рішення про видачу обмежувального припису приймається судом за місцем проживання (перебування) особи, яка постраждала від домашнього насильства, а якщо особа перебуває у закладі підтримки постраждалих осіб – за місцезнаходженням такого закладу.

Хто має право звернутися до суду?

Право звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника мають:

1) постраждала особа або її представник;

2) у разі вчинення домашнього насильства стосовно дитини – батьки або інші законні представники дитини, родичі дитини (баба, дід, повнолітні брат, сестра), мачуха або вітчим дитини, а також орган опіки та піклування;

3) у разі вчинення домашнього насильства стосовно недієздатної особи – опікун, орган опіки та піклування.

Заява про видачу обмежувального припису має містити:

  1. найменування суду, до якого подається заява;
  2. дані заявника та заінтересованої особи (кривдника), їх місце проживання чи перебування, поштовий індекс, номера засобів зв’язку та адреси електронної пошти, якщо такі відомі;
  3. обставини, що свідчать про необхідність видачі судом обмежувального припису, та докази, що їх підтверджують (за наявності).

Строк розгляду – справа про видачу судового наказу розглядається не пізніше 72 годин після надходження заяви до суду.

Вартість: судові витрати у справах про видачу обмежувального припису не сплачуються.

Строк дії обмежувального припису

Обмежувальний припис підлягає негайному виконанню і видається на строк від 1 до 6 місяців та не може бути додатково продовженим ще на строк не більше 6 місяців.

Про видачу обмежувального припису кривднику суддя у встановлений законом строк інформує уповноважені підрозділи органів Національної поліції України за місцем проживання (перебування) постраждалої особи для взяття кривдника на профілактичний облік, а також виконавчі органи сільських, селищних, міських рад за місцем проживання (перебування) постраждалої особи.

За детальною інформацією та захистом своїх прав звертайтесь до відділу «Городенківське бюро правової допомоги» за адресою: м. Городенка, вул. Шевченка, 69 або за телефоном 2-11-15.

интернет магазин бытовой техники