купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
05302020Новини:

Шляхи стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, у тому числі для осіб з інвалідністю

DSCN2879

В рамках Декади зайнятості для людей з інвалідністю 28 листопада 2019 року працівниками Городенківської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості проведено засідання круглого столу на тему «Шляхи стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, у тому числі для осіб з інвалідністю».

У заході взяли участь особи з  інвалідністю, які перебувають на обліку в службі зайнятості, роботодавці району та соціальні партнери.

Відкрила захід директор Городенківської районної філії Марія  Філіпенко, яка, зокрема, зазначила, що особи з інвалідністю користуються такими ж правами і обов’язками, як і інші громадяни. Служба зайнятості є посередником у стосунках роботодавців із Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і частково – Фондом соціального захисту інвалідів. Для підприємств установлюється норматив робочих місць із метою забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю. Роботодавці мають самостійно створювати для працевлаштування таких осіб робочі місця, забезпечувати такі умови праці, які відповідали б вимогам їх індивідуальних програм реабілітації, та надавати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством. При цьому державна служба зайнятості сприяє працевлаштуванню осіб з інвалідністю, що перебувають на обліку і зареєстровані як безробітні.

Оксана Ганущак, заступник директора-начальник відділу взаємодії з роботодавцями районної філії, розповіла про перелік обов’язків підприємства відносно працевлаштування осіб з інвалідністю, наголосила, що основною метою співпраці служби зайнятості та роботодавців є пошук такої роботи, яка б максимально могла дати можливість людині з інвалідністю проявити себе як ефективного кваліфікованого працівника. Роботодавці повинні враховувати низку положень чинного законодавства, що визначають особливості трудових відносин із ними.

У цікавій фаховій дискусії учасники круглого столу висловлювали своє бачення працевлаштування людей з інвалідністю. Зокрема, Наталія Гавриш, начальник відділу з питань соціального обслуговування осіб з інвалідністю управління праці та соціального захисту населення Городенківської РДА, у своєму виступі акцентувала увагу осіб з обмеженою працездатністю на те, що, за потреби, з метою реабілітації, вони можуть звертатись у районний відділ праці та соціального захисту населення.

Ірина Шологон, заступник директора Городенківського територіального центру соціального обслуговування населення, поділилася наболілими питаннями, що потребують спільного вирішення, зауваживши,  що не потрібно залишати поза своєю увагою проблеми людей з фізичними вадами, необхідно створювати для них гідні умови і оплату праці і забезпечувати можливості повного і рівного здійснення ними прав людини та їхньої участі в житті суспільства.

В ході проведення круглого столу керівник РБТЗОВ «Райсількомунгосп» Богдан Новосельський виявив бажання працевлаштувати особу з інвалідністю з числа безробітних, в результаті чого  було подано вакансію і виписано направлення на працевлаштування.

 

интернет магазин бытовой техники