купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
07072020Новини:

Стан роздрібної торгівлі області у січні 2019 рок

Головне управління статистики інформує. Через роздрібну торгову мережу підприємств (юридичних осіб) та фізичних осіб–підприємців  області, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля,    у січні 2019р. населенню реалізовано товарів на 1,8 млрд.грн. Індекс фізичного обсягу обороту роздрібної торгівлі у порівняних цінах до січня попереднього року (враховуючи індекс споживчих цін) становив 110,8% (в Україні – 106,3%). За  цим  показником  Івано-Франківщина  посіла 2 місце серед регіонів України.

Через  торгову мережу підприємств (юридичних осіб) упродовж січня 2019р. продано товарів на 1,1 млрд.грн, що у порівняних цінах на 12,4% більше обсягу січня попереднього року. За індексом фізичного обсягу роздрібного товарообороту підприємств область посіла 1 місце серед регіонів держави.

Найбільші партнери області серед країн ЄС у зовнішній торгівлі товарами у 2018 році

Головне управління статистики інформує. У 2018 році географія  зовнішньої торгівлі області товарами охопила 111 країн світу. Більше половини  зовнішньоторговельного обороту області припадало на країни Європейського Союзу. Зокрема,  в  обласному  експорті  частка  країн  ЄС  склала  64,3%, в імпорті – 41%. Найбільшими за обсягами партнерами у зовнішній торгівлі були нерезиденти з Румунії, Німеччини, Польщі та Словаччини, до яких відвантажено 53,7% обсягів експорту та отримано 55,9% обсягів імпорту товарів з країн ЄС.

Одним з вагомих торговельних партнерів області серед країн ЄС, як і в попередньому році, залишається Румунія, обсяги експорту та імпорту товарів з якою склали у 2018 році,  відповідно, 111 млн.дол. США та 40,4 млн.дол. США. Понад 70% експорту та 80% імпорту з цієї країни складало електричне устаткування. Крім цього, до Румунії відвантажували  деревину та вироби з деревини, мінеральні продукти, частини взуття, отримували – пластмаси, полімерні матеріали, продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, текстильні матеріали та текстильні вироби. Майже 90% імпорту та три чверті експорту до Румунії складали, відповідно, давальницька сировина та готова продукція, виготовлена з неї.

З Німеччиною обсяги  експорту та  імпорту товарів становили відповідно 29,7 млн.дол. США та 91,6 млн.дол. США. Провідну позицію в експорті до цієї країни займали насіння і плоди олійних культур (24,3%), деревина та вироби з деревини (21,4%), одяг та додаткові речі до одягу, текстильні (13,4%), натуральне та штучне хутро (11,7%), пластмаси, полімерні матеріали (9,4%). Серед імпортованої продукції вагомою була частка механічних та електричних машин (35,2%), засобів наземного транспорту (11,1%), пластмас, полімерних матеріалів (9,9%), виробів з чорних металів (9,5%). Німеччина була найбільшим джерелом імпорту області з країн ЄС, її частка склала 26,7%.

Експорт товарів до Польщі (третьої за обсягами торгівлі країни)  становив 70 млн.дол. США, імпорт – 49,1 млн.дол. США. Нерезидентам з Польщі відвантажували, в основному, органічні хімічні сполуки, пластмаси, полімерні матеріали, пральні машини, деревину та вироби з деревини. З цієї країни надійшли механічні та електричні машини, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, деревина та вироби з деревини, чорні метали та вироби з них, засоби наземного транспорту, крім залізничного.

Ще одним вагомим партнером області серед країн ЄС була Словаччина. За обсягами експорту товарів з області до цієї групи країн вона посіла друге місце (90,1 млн.дол США), обсяги імпорту склали 10,7 млн.дол. США. Майже 80% експорту до цієї країни склала продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, імпортували з цієї країни механічні та електричні машини, недорогоцінні метали та вироби з них.

Зовнішня торгівля товарами міст і районів області у 2018 році

  Головне управління статистики в області інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у 2018р. становили 871,7 млн.дол. США, імпорту – 836,3 млн.дол. США. У порівнянні з попереднім роком  обсяги  експорту збільшилися на 31%, імпорту – на 30,2%.  Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 35,4 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,04.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти зі 111 країн світу.

Серед міст та районів області найбільша частка експорту товарів належала суб’єктам м.Калуша (49,6% загальнообласних обсягів) та обласного центру (25,7%). Вагомими були обсяги експорту з Тисменицького (6,7%), Рогатинського (4%), Рожнятівського (3,7%), Долинського (3,2%) районів та м.Коломиї (2%). Питома вага решти міст обласного значення та районів склала від 1% у Надвірнянському районі до 0,1% у Тлумацькому та Богородчанському районах.

У порівнянні з 2017р. значно (у 2,1 раза) збільшилися обсяги експорту товарів з м.Калуша (насамперед продукції  хімічної  промисловості, пластмас, полімерних матеріалів, мінеральних продуктів), на  37,8% – з Рожнятівського району (деревини і виробів з деревини, паперу та картону), на 37,1% –                з м.Яремче (деревини і виробів з деревини). Майже на 20% зросли відвантаження за межі країни з Тисменицького району (мінеральних продуктів, пластмас, полімерних матеріалів, частин до взуття) та м.Коломиї (деревини і виробів з деревини, продукції  хімічної  промисловості). В межах 16,7%–9,1% збільшився експорт товарів з Рогатинського,  Косівського та Надвірнянського, на 6,7%–3,1% – з Богородчанського, Галицького, Снятинського, Долинського районів та м.Болехова. Водночас, вагомо зменшилися відвантаження товарів за межі країни з Тлумацького (у 7,7 раза) та Коломийського (у 3,3 раза)                 (в основному зернових культур), а також Городенківського (на третину), Калуського  і  Верховинського (на 4,9% і 1,5%) районів, м.Івано-Франківська (на 11,3%).

Найбільші обсяги надходжень з-за меж країни отримали суб’єкти господарювання міст Калуша (52,4% загальнообласних обсягів) та Івано-Франківська (29,2%), Тисменицького району (7,8%). Частка  обсягів  м.Коломиї і  Рожнятівського  району склала 2% і 1,8% відповідно,  Калуського і  Долинського  районів – 1,4% і 1,2%.  Питома вага надходжень до решти міст обласного значення та районів  становила  0,9%–0,1%.

У порівнянні з 2017р. обсяги імпорту товарів зросли в усіх містах обласного значення та більшості районах області. Зокрема, майже у 18 разів зросли обсяги товарів, які отримали суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності м.Бурштина (насамперед за рахунок мінеральних продуктів), у 2,3 раза – Галицького  району (електричних  машин,  засобів  наземного  транспорту),      у 2,1 раза – м.Калуша (мінеральних продуктів, продукції хімічної промисловості), на 38,4% – Городенківського району (продуктів переробки овочів, механічних машин, насiння і плодів олійних рослин), на 35,6% – м.Болехова (шкур необроблених, шкір вичинених, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловостi), на 34,1% – Верховинського району (механічних машин), на 25,7% – м.Яремче (полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, механічних та електричних машин). Майже на 21% збільшилися обсяги  імпорту  у  м.Коломиї  та  Тлумацькому  районі,  на 9,9%–8,5% –            у Богородчанському, Надвірнянському та  Калуському  районах, на 5%–4,4% – м.Івано-Франківську та Косівському районі, менше 1% – у Коломийському районі. У решті районів області надходження з-за меж країни зменшилися,  зокрема,  у 2,9 раза – у Снятинському,  у  2,5 раза – у Рожнятівському,              на 39,5% – у Рогатинському, на 23,1% – у Тисменицькому, на 13,4% – Долинському районах.

интернет магазин бытовой техники