купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
08152020Новини:

«Усиновлення – шлях до щасливої родини»

Останніми роками  зменшилась кількість родин, які зважуються на усиновлення дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування. Звичайно, життєві негаразди, ведення бойових дій, інфляція тощо не сприяють проявам вищої гуманності – змінити життя дитини на краще. Але не слід забувати, що діти –  наше майбутнє й саме вони, з часом, забезпечуватимуть нашу старість. Усиновлення – тривалий процес із численними перешкодами, проте здолавши всі перепони, життя набуває нового сенсу, люди знаходять найважливіше – дитячу і батьківську любов. А значить у світі стає на одну щасливу родину більше. Станом на 30.07.2019 року на первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування служби у справах дітей Городенківської РДА перебуває 59 дітей, з них 9 дітей підлягають усиновленню. Також на обліку перебуває дві сім`ї як кандидати в усиновлювачі, а це значить, що скоро ще кільком дітям пощастить зростати в сімейному оточенні.

           Психологи вважають, що всиновлення – ще більш відповідальний крок, ніж навіть народження немовляти. Причиною тому є вже отримана раніше дитиною травма (втрата попередньої родини) і додаткові психологічні проблеми, пов’язані з процедурою усиновлення, з вихованням у новій сім’ї.

10 липня 2019 року урядом удосконалено нормативно-правову базу у сфері усиновлення. Зокрема, внесено зміни до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей. Документом передбачено введення обов’язкової підготовки для громадян України, які виявили бажання усиновити дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, удосконалення роботи служб у справах дітей з кандидатами в усиновлювачі щодо ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені, та  створення постійно діючої комісії з питань міжнародного усиновлення.

Що таке усиновлення, куди звертатись та які документи необхідно зібрати?

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем в свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. 

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання.

До заяви додаються такі документи: 

1)  копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

2)  довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС; у разі коли усиновлювачами є сімейна пара, довідку про заробітню плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС, може подавати один із подружжя, який має постійний дохід;

3)  копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

4)  висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за встановленою формою;

5)  засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя);

6)  довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

7)  копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

8) довідка про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з рекомендаціями щодо кількості, віку та стану здоров`я дітей, яких може усиновити заявник, за формою, затвердженою Мінсоцполітики. У разі коли громадяни України, які бажають усиновити дитину, є її родичами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками чи батьками-вихователями, така довідка не подається.

         Заява вважається поданою, коли до неї додані всі документи. Строк дії документів становить 1 рік.

За детальнішою інформацією громадяни можуть звернутись до Служби у справах дітей районної державної адміністрації (місто Городенка вулиця І.Богуна, 13, ІІ поверх, тел. (03430)2-11-62).

 

 

интернет магазин бытовой техники