купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
12172018Новини:

Відбулася нарада за участі заступника голови ОДА Богдана Кобилянського з питань створення Городенківської ОТГ

Сьогодні в приміщенні районного Палацу культури відбулася нарада з питань створення Городенківської ОТГ за участю заступника голови облдержадміністрації  Богдана Кобилянського та представників структурних підрозділів облдержадміністрації, голови райдержадміністрації Романа Жичицького та голови районної ради Івана Мандича.

Присутніми на нараді були голови місцевих рад, депутати районної та сільських рад, представники освіти , культури та медицини.

Директор Івано-Франківського відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» Руслан Панасюк проінформував присутніх про особливості об’єднання територіальних громад та про критерії їх спроможності. Також він пояснив присутнім які переваги отримають територіальні громади в результаті об’єднання, як буде забезпечено фінансову самостійність новоутвореної територіальної громади тощо.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального виділення  «Асоціація міст України» Юрій Стефанчук  підкреслив, що зміни до бюджетного законодавства в ОТГ мають можливість отримувати додаткові надходження до бюджетів у вигляді податку на доходи фізичних осіб. Разом з тим об’єднані територіальні громади прирівнюються за бюджетним статусом до міст обласного значення. Він висловив переконання, що ОТГ – це новий формат місцевого самоврядування, де головним аспектом є довіра до влади. У процесі реформування органи управління ОТГ вказують законодавцю новий вектор руху. Експерт також розповів і про особливості міжбюджетних відносин між ОТГ та державою.

Заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Ганна Качур у своєму виступі наголосила, що одним із перших кроків реформи місцевого самоврядування є добровільне об’єднання громад. Експерт підкреслила, що децентралізація – це передача від держави основної частини повноважень на рівень самих громад, ресурсу для їх здійснення, а також це велика відповідальність.

Представник департаменту освіти, науки та молодіжної політики Наталія Пігач акцентувала увагу присутніх на концепції з утворення опорних шкіл, а також функціонуванні навчальних закладів в ОТГ.

Під час наради  сільські голови ставили чимало запитань експертам, які переважно стосувалися практичного втілення в життя реформи, фінансової вигоди, яку матимуть громади в результаті об’єднання, тощо.

Голова районної ради Іван Мандич відзначив те, що децентралізація влади є  поштовхом у розвитку місцевого самоврядування.

Богдан Кобилянський у своєму виступі зазначив, що об’єднання в територіальні громади дає  нові можливості, об’єднання необхідне для того, щоб наблизити владу та адміністративні послуги до людей, а також досягнути фінансової самостійності.

На завершення керівник району Роман Жичицький подякував всім за конструктивну роботу і наголосив над тим, що районна влада буде і надалі сприяти в створенні Городенківської ОТГ.

Підбиваючи підсумки дискусії, її учасники були одностайними в тому, що тільки через ефективне місцеве самоврядування можна змінити нашу країну, а також що в результаті об’єднання громади отримають не лише владу і гроші, а й величезну відповідальність.

интернет магазин бытовой техники