купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
08152020Новини:

Відбулося засідання районної Ради регіонального розвитку

В районному палаці культури відбулося засідання районної Ради регіонального розвитку Городенківського району під головуванням керівника району Ярослава Левкуна.

В засіданні взяли  участь перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка,  голова районної ради  Іван  Мандич,  проректор з науково-педагогічної роботи  Івано-Франківського прикарпатського університету імені Василя Стефаника Сергій Шарин, депутати місцевих рад, керівники підприємств, установ, організацій району, сільські голови, освітяни, медики та громадськість району.

У своєму виступі  професор  презентував національний університет,  його  досягнення,  та план співпраці  Стефанівського вищу з райдержадміністраціє та районною радою , сільськими радами, зокрема щодо написання спільного проектів  розвиткутериторій.

Перед початком засідання Марія Савка вручила за значний особистий внесок у національне відродження та побудову Української держави орден “ За заслуги” III ступеня  Івану Курганевичу – голові районної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, відзнакою Президента України за гуманітарну участь в антитерористичній операції нагороджено директора філії  “ Перспектив” Павла Потомського та Почесною грамотою Кабінету Міністрів України за вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку агромислового комплексу нагороджено Гавкалюка Ігоря Ярославовича –  тракториста ППА “Вільхівці”.

Отець-декан Ігор Левицький по присутніх на плідну працю та провів спільну молитву за Україну.

На порядок денний спільного засідання були внесені питання про  підведення підсумків соціально-економічного розвитку Городенківського району за 2014-2018 роки та стратегію  розвитку району на 2019-2021 роки.

Голова райдержадміністрації Ярослав Левкун ознайомив присутніх із досягненнями району та реалізацією реформ Президента України в галузі освіти, медицини, децентралізації влади.

У 2014 – 2018 роках робота органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування району була спрямована на покращення, відновлення інфраструктури району, будівництво нових об’єктів та впровадження нових технологій із метою створення належних, безпечних, сучасних умов у навчальних закладах, закладах охорони здоров’я, культури та соціального захисту.

В рік для забезпечення функціонування бюджетної сфери, виплату пенсій, пільг, допомог, субсидій  на житлово-комунальні послуги, розвиток інфраструктури району з Пенсійного фонду та  Державного бюджету у вигляді субвенцій та дотацій надходить майже 1 мільярд гривень.

За його словами, з метою надання якісних медичних послуг та створення належних умов для перебування пацієнтів у закладах охорони здоров’я району було проведено капітальні ремонти у відділеннях Городенківської ЦРЛ, замінено майже всі вікна, завершується перекриття даху, придбано сучасне медичне обладнання, на ці проекти використано понад 13 млн.грн. Також на території району планується будівництво двох сучасних амбулаторій в селах Олієво-Королівка та Стрільче, що дасть змогу жителям цих сіл отримувати якісні медичні послуги.

В районі проводилась робота щодо створення належних, безпечних і сучасних умов для навчання та виховання дітей у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах. За 4 роки встановлено 10 дитячих майданчиків в дитячих садках. Особливу увагу приділяли енергозбереженню та модернізації систем опалення навчальних закладів. Майже в усіх школах та садочках встановлені енергозберігаючі вікна, проведено реконструкцію котелень із метою енергоефективності. Встановлені сучасні твердопаливні котли у 16 школах, що дало змогу значно зменшити використання природного газу. Перекрито дахи центру творчості учнівської молоді, Острівецької ЗОШ І-ІІ cт., та перекрито і утеплено фасад Городенківської  ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Протягом цих років  побудовано 10 сучасних спортивних майданчиків зі штучним покриттям. Придбано нові шкільні автобуси, всього для підвозу учнів використовується 8 автобусів. Продовжується добудова Чернятинської ЗОШ І-ІІІ ст., загальна вартість проекту 23,8 млн.грн. Всього на розвиток матеріально технічної бази закладів освіти району використано з бюджетів всіх рівнів 32 млн.грн.

Керівник району поінформував, що протягом 2014 – 2018 років у районі низку заходів було спрямовано на розвиток українського соціокультурного простору, забезпечення функціонування закладів культури. У цей час реалізовано проекти, завдяки яким значно покращилася матеріально-технічна база закладів культури, модернізовано обладнання. Зокрема, відкрито клуб у селі Слобідка, капітально відремонтовано клуби в селах Сороки,  Хвалибога, Прикмище, Вільхівці, приміщення Городенківської та Серафинецької мізичних шкіл. Перекрито дах районного Палацу  культури та завершується перекриття центральної районної бібліотеки.

Впродовж 2014 – 2018 років на території району проводилися капітальні й поточні ремонти доріг місцевого значення та доріг у населених пунктах. Відремонтовано міст через річку Дністер в селі Лука,  який з’єднує райцентр із трьома селами району та Тернопільською областю.  Значний  об’єм робіт проведено на дорозі  державного  значення Р-24, яка багато років потребувала ремонту. Всього протягом 4-х останніх років для відновлення доріг в районі використано майже 63 млн.грн.

Особливу увагу приділили покращенню, відновленню інфраструктури населених пунктів району. Так, відремонтовані та покладені нові водогони, реконструйовані й побудовані лінії вуличного освітлення.

Спільними зусиллями влади та громади району збудовано пам’ятник Героям Небесної Сотні в місті Городенка.

Голова районної ради Іван Мандич у своєму виступі зосередив увагу на проблемах децентралізації влади та створенню об’єднаних територіальних громад в районі.

Директор ППА «Вільхівці», депутат обласної ради Іван Приймак наголосив на важливості агропромислового комплексу району для його розвитку. Залучення інвестицій як із-за меж району так і внутрішніх дасть можливість створенню нових робочих місць та наповненню бюджету. Для цього потрібно сприяння держави в законодавчій сфері, надання доступних кредитів та сприятливий інвестиційний клімат.

У процесі засідання було визначено основні завдання діяльності Ради регіонального розвитку району та окреслено пріоритетні напрямки розвитку району.

Підводячи підсумки засідання перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка наголосила на пріоритетних завданнях розвитку району та Прикарпаття, продовженню реформ започаткованих Президентом України Петром Порошенком в децентралізації влади, медичній та освітній галузях.

Владика Юліан,  який завітав на засідання Ради, поблагословив присутніх і закликав до єдності у побудові української держави та створенню єдиної помісної церкви.

интернет магазин бытовой техники