купить бытовую технику: холодильники, телевизорыwordpress темы для портфолио
10292020Новини:

Запровадження в органах казначейства міжнародного номера банківського рахунку IBAN та стандарту ISO 20022 в СЕП НБУ.

zavantazhennya-15-100x100-1

З 5 серпня 2019 року в органах казначейської служби запроваджено міжнародний номер банківського рахунку (IBAN), що складається з 29 літерно-цифрових символів.

Казначейство є безпосереднім учасником системи електронних платежів (далі – СЕП) Національного банку України. Кількість платежів, що виходять з Казначейства до комерційних банків, та платежів, що проходять на рахунки, відкриті в Казначействі, становлять третину від усього обсягу платежів через СЕП Національного банку України.

Постанова Правління Національного банку України від 28.12.2018 № 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні» (далі – Постанова №162) передбачає поступову заміну існуючих банківських рахунків на рахунки в стандарті IBAN. Так, відповідно до Постанови № 162 передбачається, що з 05.08.2019 починається перехідний період, під час якого в платіжних документах має бути можливість використовувати два варіанти зазначення реквізитів платника чи отримувача. Перший варіант – нині існуючий МФО та рахунок, другий варіант – рахунок у форматі IBAN.

Можливість використання як IBAN, так і старої пари реквізитів припустима лише на перехідний період.

Перехідний період використання старих реквізитів чи IBAN закінчується 31.10.2019. Після зазначеної дати в СЕП прийматимуться лише документи з номером рахунку в форматі IB AN.

Запровадження стандарту ISO 20022 в Україні забезпечить:

прозорість та сумісність – побудова єдиної платформи взаємодії для платіжної інфраструктури України на єдиному стандарті забезпечить прозорість та сумісність внутрішніх та зовнішніх розрахунків;

єдину платформу взаємодії- на даний час в Україні відсутня єдина платформа, яка б описувала взаємозв’язки між усіма учасниками та бізнес- галузями платіжної інфраструктури;

інтеграцію з платіжними системами світу- запровадження стандарту ISO 20022 створить умови для інтеграції платіжної інфраструктури України до платіжних систем світу, що сприятиме вільному руху капіталів та іноземних інвестицій;

модернізацію СЕП- необхідність модернізації СЕП для підвищення гнучкості форматів даних та збільшення криптостійкості платіжної системи за рахунок використання XML-формату.

Стандарт ISO 20022 «Фінансові послуги. Універсальні схеми повідомлень на фінансових ринках» представляє собою опис методології розробки фінансових повідомлень. Фінансове повідомлення – модель структурованої інформації, передбаченої для забезпечення ефективної електронної взаємодії системи фінансових інститутів, інфраструктурних організацій та їх клієнтів.

Інструментарій стандарту ISO 20022 представлений мовами програмування XML.

Головною перевагою стандарту ISO 20022 є функціональна сумісність. Безпроблемна інтеграція з розрахунковими системами як по Україні, так і у світі, безперервність платежів, прискорений час проходження платежу.

Отже, стандарт ISO 20022 надає можливість учасникам платіжної інфраструктури наповнювати фінансові повідомлення інформацією «нестандартних» розмірів з достатнім рівнем деталізації, що сприяє безперервному, швидкому, надійному та бюджетному проведенню операцій, доведення платежу безпосередньо до кінцевого отримувача в будь-якій країні світу.

интернет магазин бытовой техники